Gminna Biblioteka Publiczna w Czaplinku

Misja biblioteki

Misją Biblioteki Publicznej w Czaplinku jest:

• Rozwijanie i zaspokajanie potrzeb czytelniczych mieszkańców oraz upowszechnianie wiedzy i rozwoju kultury.

• Zapewnienie Czytelnikom dostępu do wszelkiego rodzaju informacji.

• Stwarzanie warunków i umacnianie nawyków czytelniczych wśród dzieci od lat najmłodszych.

• Otaczanie szczególną troską użytkowników niepełnosprawnych oraz tych, którzy znajdują się w trudnej sytuacji społecznej.

• Tworzenie przyjaznej biblioteki i spełnianie oczekiwań wszystkich jej użytkowników.

• Życzliwe traktowanie wszystkich tych, którzy chcą skorzystać z oferty biblioteki.

• Udział w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego i dbanie o zachowanie tożsamości kulturowych.

• Dbanie o stały rozwój zatrudnionych w bibliotece pracowników, dążenie do doskonalenia środowiska zawodowego oraz wspieranie  koleżanek i kolegów  w rozwijaniu kompetencji zawodowych.

Biblioteka czynna:

Poniedziałek     10.00 - 18.00
Wtorek   10.00 - 18.00
Środa   10.00 - 18.00
Czwartek   10.00 - 18.00
Piątek   08.00 - 16.00

Sobota (II, III, IV mies.)

09.00 - 13.00

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.